język polski język angielski

Przyszłość tłumaczenia

14.10.2020

Światowy system tłumaczenia tekstów językowy przechodzi gwałtowne zmiany z powodu trendów demograficznych, nowych technologii i międzynarodowej komunikacji. Zmiany te wpłyną zarówno na komunikację pisemną, jak i ustną.

Spis treści:

Jakie języki zdominują przyszłość?

Chociaż wiele języków wymiera, nowe pojawiają się np. w grupach społecznych. Zatem jakie języki zdominują przyszłość? Prognozy różnią się w zależności od lokalizacji i celu. Ale oto kilka sposobów podejścia do tego pytania wg opracowania naszego biura tłumaczeń w Warszawie.

Popyt na języki w biznesie

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem swojej firmy, lepiej skup się na następujących kwestiach:

Język angielski

Język angielski to podstawowy język jeżeli myślimy o biznesie.

Język chiński

Jego dominacja w światowej gospodarce sprawia, że jest zauważalnym źródłem możliwości biznesowych.

Język hiszpański

Dostęp do treści biznesowych w języku hiszpańskim otwiera drzwi nie tylko w Hiszpanii, ale także w dynamicznie rozwijających się krajach Ameryki Łacińskiej.

Język arabski

Arabski jest używany przez 295 milionów użytkowników na całym świecie i jest językiem urzędowym w 28 różnych krajach.

Język niemiecki

Niemcy zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem wkładu w badania i rozwój, ciesząc się dużą reputacją.

Język portugalski

Portugalski to po angielskim najszybciej rozwijający się język europejski.

Język rosyjski

Wielkość kraju, wschodząca gospodarka i zasoby naturalne łatwo pokazują jego atrakcyjność dla biznesu.

Język francuski

75 milionów mówiących w 39 krajach, 220 milionów mówiących po francusku jako drugim języku i około 102 milionów internautów - francuski jest doskonałym językiem jeśli chcemy wykonać tłumaczenia dla biznesu.

Język japoński

Japonia nadal odgrywa kluczową rolę na międzynarodowych forach biznesowych.

Język hinduski

Ogromna baza konsumentów Indii i różnorodność kulturowa są uważane za potencjalny główny przyszły rynek lokalizacji i potencjalnie znaczącą szansę biznesową.


 

Jaki będzie język przyszłych komunikatów?

Czy możesz odpowiedzieć na to pytanie? Potrzebujesz chwili, aby o tym pomyśleć? A może jesteś pewien, że będzie to angielski lub chiński?

Możesz być zaskoczony, ale wiele badań lingwistycznych przewiduje, że będzie to język francuski, co potwierdzamy w ilość rosnącej ilości zleceń na tłumaczenia pisemne w Warszawie, które realizujemy dla Naszych Klientów.

Potęga Francji i języka francuskiego

Francja przez wiele stuleci była oficjalnym językiem kultury i erudycji. Był to język dyplomacji i sztuki. Francuski jest wciąż szybko rozwijającym się językiem globalnym. Pozostaje językiem urzędowym w wielu instytucjach międzynarodowych, od ONZ, przez Unię Europejską, po Komitet Olimpijski (założony przez Francuza), a nauka francuskiego nadal zachowuje pewien prestiż.

Język francuski może być językiem przyszłości

Francuski nie jest używany głównie przez Francuzów i nie był nim już od dawna. Język szybko się rozprzestrzenia i krąży w najszybciej rozwijających się regionach świata, zwłaszcza w Afryce Subsaharyjskiej. Według najnowszych prognoz 750 milionów ludzi będzie mówić po francusku do 2050 roku. Tymczasem francuski będzie obecny na wszystkich kontynentach, a szczególnie na kontynencie, który do 2050 roku powinien być szybko rozwijającą się potęgą gospodarczą – Afryce.

Zobacz także:

Powiązane artykuły:

Nasi Klienci