język polski język angielski

Najpopularniejsze języki do tłumaczenia

01.10.2020

Każda agencja tłumaczeń w Warszawie, taka jak nasza przyzna, że języki to przyszłość rozwoju każdej firmy. Dzięki internetowi nie ma ograniczeń w docieraniu do nowych odbiorców i angażowaniu ludzi z różnych stref czasowych i kultur. Ale jakie są najpopularniejsze języki do komunikacji online?

Spis treści:

Obecność firmy w Internecie

Nie jest tajemnicą, że Twoja obecność w Internecie wzmacnia Twoją markę i zwiększa Twoje szanse na sprzedaż w dowolnej części świata. Tłumaczenia dla biznesu to ważna część Naszej działalności.

Najpopularniejszy język w Internecie

Jest ich wiele. Angielski jest oficjalnym językiem online i jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Tłumaczenia pisemne w Warszawie, które realizuje Nasze biuro, na język angielski to najczęstszy język na który zlecają tłumaczenia Nasi Klienci.

Preferencje internautów

Jednak nie wszyscy mówią po angielsku. Trzech na czterech internautów z Ameryki Południowej, Europy i Azji woli kupować produkty w swoich językach ojczystych. A dla ponad połowy z nich posiadanie informacji w lokalnym języku jest ważniejsze niż cena przy zakupie.

Dlaczego tłumaczenie jest niezbędne w biznesie?

Tłumaczenie i lokalizacja przybliżają Cię do odbiorców, zwiększają współczynniki konwersji i zwiększają przychody. Pomagają zwiększyć popularność Twojej marki wśród mieszkańców i dają większe szanse w walce z regionalnymi konkurentami.

Tłumaczenie biznesowe – czyli co warto tłumaczyć?

Od opisów produktów po witrynę internetowąkomunikaty marketingowe - wszystko musi być wyrażane w lokalnym języku, w którym prowadzisz działalność.

Dziewięć pozostałych języków online

Oprócz angielskiego, kolejne najczęściej używane języki online to:

  • chiński,

  • hiszpański,

  • arabski,

  • portugalski,

  • indonezyjski,

  • japoński,

  • rosyjski,

  • francuski,

  • niemiecki,

  • hindi.

Wybór odpowiednich języków do tłumaczenia

Wybór odpowiednich języków do tłumaczenia zależy od możliwości biznesowych, których szukasz. Niektóre języki zapewniają dostęp do wielu użytkowników, podczas gdy inne pozwalają na kontakt z mniejszą liczbą osób, ale z potencjalnie większą siłą nabywczą.

Tłumaczenia to przyszłość w komunikacji online

Współczynnik korzystania z Internetu w krajach rozwijających rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Takie dynamiczne środowisko powoduje zmiany. Tak więc, zanim zdecydujesz się na te dziesięć najpopularniejszych języków do tłumaczenia, pomyśl o przyszłości.

Niektóre trendy stawiają na inne języki w kolejnych latach. hindi i koreański (w Azji), fiński i duński (w Europie) staną się popularnymi językami online.

Nasze biuro tłumaczeń w Warszawie doradzi i pomoże przy tłumaczenia na każdy język. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także:

Powiązane artykuły:

Nasi Klienci